קדישמן מנשהקדישמן מנשה

מנשה קדישמן נולד ב 1932 בתל אביב.
בצעירותו היה רועה צאן, דבר שהשפיע רבות על יצירותיו. זכרונותיו כרועה מתועדים וערוכים בדייקנות של רישומי פחם ועיפרון. התוכן בדרך כלל עוסק בכבשים. הכבשים צויירו בעיקר בסביבת גבול ישראל, גדרות תיל. 
מה שהשפיע עליו ביותר זו העובדה שגם הכבשים למעשה מוגבלות בגבול בינלאומי. 

בשנים 1947-1950 למד פיסול אצל משה שטרנשוס, לאחר מכן אצל רודי להמן ובשנים 1959-1960 בסט. מרטינ'ס סקול אוף ארט ובסלייד סקול בלונדון. 

בשנת 1968 ייצג את ישראל בדוקומנטה בקאסל, גרמניה, ובשנת 1978 פרץ עם מוטיב הכבשים לתודעה הבינלאומית במיצג הכבשים החיות שהציג בבביאנאלה של ונציה לאחר שעיטר אותן בפסים צבעוניים. מיצג זה שוחזר במוזיאון תל אביב לאמנות בתערוכה של יצירותיו שנפתחה בדצמבר 2005 ונקראה "צייר לי כבשה".
אחר-כך התפרסם גם בציורי דיוקנאות הכבשים הצבעוניים שלו, אותם החל לצייר בשנת 1995. 

בפסליו הוא נוהג להשתמש בברזל ובחומרים נוספים כדי ליצור אמנות סביבתית אפית. בתחילתה, בשנות ה-60 נהג לפסל בסגנון מופשט על ידי שימוש בצורות גאומטריות חדות, ובהמשך פיסל גם פסלים פחות מופשטים, ביניהם "עקידת יצחק", פסל רחוב עשוי פלדת קורטן שנמצא בתל אביב מול מוזיאון תל אביב ובנין בית המשפט.
פסל הרחוב שלו, "התרוממות", עשוי פלדה וגובהו 15 מטר. הפסל נמצא בסמוך לבית תיאטרון הבימה בתל אביב, והוא סימן היכר בולט של סביבתו. 

בשנת 1995 נבחר כחתן פרס ישראל בתחום הפיסול.